Prawo spadkowe Kraków

Prawo spadkowe jest tą częścią prawa cywilnego, która prędzej czy później dotknie każdego z nas. Porządkując kwestie prawne związane z dziedziczeniem po zmarłych bądź przygotowując swą ostatnią wolę warto skonsultować się ze specjalistą. Proste błędy w testamencie pisemnym mogą być przyczyną jego nieważności, powodując, że do dziedziczenia dojdzie zgodnie z przepisami prawa cywilnego (tzw. dziedziczenie ustawowe). Z kolei niewłaściwe przeprowadzenie postępowania spadkowego może uniemożliwić swobodne dysponowanie odziedziczonym majątkiem (zwłaszcza nieruchomościami). Dlatego udzielamy naszym klientom zarówno porad prawnych dotyczących kwestii spadkowych, jak i asystujemy im w trakcie sporządzania aktów notarialnych oraz zastępujemy w postępowaniach przed sądem.

Prawo spadkowe Kraków - jak możemy Ci pomóc?

prawo spadkowe Kraków

Reprezentujemy strony w postępowaniach sądowym w sprawach spadkowych.

prawo spadkowe Kraków

Udzielamy porad prawnych w sprawach spadkowych.

prawo spadkowe Kraków

Sporządzamy wnioski o stwierdzenie nabycia spadku.

prawo spadkowe Kraków

Zajmujemy się sprawami o zachowek.

Prawo spadkowe Kraków - wydziedziczenie a niegodność

Czym się różni wydziedziczenie od niegodności? Czym jest testament ustny, testament holograficzny, testament pisemny? Co to jest zapis testamentowy? Jak dochodzić zachowku? W jakim terminie przedawnia się prawo do zachowku i kto jest do niego uprawniony? Kto i w jakiej kolejności dziedziczy z ustawy? Jaki ułamek spadku należy się spadkobiercy? Czy jestem uprawniony do spadku? Wiele pytań wiąże się z postępowaniem i prawem spadkowym. Pomoc specjalisty może okazać się niezbędna aby zrozumieć język prawny i odnaleźć się w postępowaniu sądowym. Przed wszczęciem postępowania warto również przeanalizować swoją sytuacje prawną aby uniknąć zbędnych kosztów oraz długiego postępowania.

Prawo spadkowe Kraków - dlaczego warto nam zaufać?

Swoim klientom pomagamy przejść całą drogę związaną z uregulowaniem sytuacji majątkowej związanej z postępowaniem spadkowym - od analizy prawnej i podjęcia decyzji o trybie postępowania, aż do wpisu nowego właściciela w księdze wieczystej nieruchomości bądź egzekucji komorniczej prowadzonej celem zaspokojenia roszczeń wynikających ze spadkobrania.

Pozostałe specjalizacje kancelarii