Kontakt telefoniczny z kancelarią:

Prawo imigracyjne

Kancelaria prowadzi kompleksową obsługę cudzoziemców zarówno obywateli UE (oraz EOG/Szwajcarii ) i ich rodzin jak i obywateli państw trzecich (wizy krajowe i wjazd do strefy Schengen). Nasza praktyka obejmuje uzyskiwanie zezwoleń i wiz na pobyt i pracę, przygotowywanie odwołań o niekorzystnych decyzji, uzyskiwanie obywatelstwa polskiego i uzyskiwanie zgód na nabycie nieruchomości lub udziałów przez cudzoziemców.

Prawo imigracyjne - nasza oferta

prawo imigracyjne kraków

Pomagamy w uzyskaniu zezwoleń na pobyt czasowy, pobyt stały, pobyt tolerowany, karty pobytu (legalizacja pobytu) oraz pobytu rezydenta długoterminowego Wspólnoty Europejskiej.

prawo imigracyjne kraków

Sporządzamy wnioski o wydanie zezwoleń i reprezentujemy cudzoziemców w postępowaniu przed właściwym wojewodą w sprawach związanych z legalizacją pobytu.

prawo imigracyjne kraków

Sporządzamy wnioski o uzyskanie obywatelstwa polskiego.

Wizy i zezwolenia

W ramach sekcji prawa imigracyjnego adwokaci kancelarii prowadzą kompleksową obsługę przedsiębiorców oraz osób prywatnych w zakresie uzyskiwania zezwoleń i wiz dla cudzoziemców. Prowadzimy m.in. praktykę w zakresie uzyskiwania m.in.:

 

 • zezwoleń na pobyt i pracę – tzw. zezwolenia jednolite.
 • zezwolenie na pobyt czasowy w celu wykonywania pracy w zawodzie wymagającym wysokich kwalifikacji (niebieska karta).
 • zezwolenie na pobyt czasowy w celu wykonywania pracy w ramach przeniesienia wewnątrz przedsiębiorstwa.
 • zezwolenie na pobyt czasowy w celu wykonywania pracy przez cudzoziemca delegowanego przez pracodawcę zagranicznego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
 • zezwolenie na pobyt czasowy w celu prowadzenia działalności gospodarczej.
 • zezwolenie na pobyt czasowy w celu kształcenia się na studiach.
 • zezwolenie na pobyt czasowy w celu prowadzenia badań naukowych. mobilność krótkoterminowa i długoterminowa naukowca
 • zezwolenie na pobyt czasowy dla stażysty/wolontariusza.
 • zezwolenie na pobyt czasowy dla członków rodzin obywateli Rzeczypospolitej Polskiej oraz członków rodzin cudzoziemców.
 • zezwolenie na pobyt czasowy ze względu na okoliczności wymagające krótkotrwałego pobytu.
 • zezwolenie na pobyt czasowy ze względu na pracę sezonową.
 • zezwolenie na pobyt czasowy ze względu na inne okoliczności.

Reprezentujemy w sprawach o uzyskanie zgody na pobyt stały i zezwolenie na pobyt rezydenta długoterminowego UE. Pomagamy uzyskać tzw. kartę pobytu. Udzielamy pomocy prawnej w zakresie legalizacji pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej cudzoziemców będących ofiarami handlu ludźmi.

Odwołania

Reprezentujemy również cudzoziemców w sprawach odwołań od niekorzystnych decyzji wojewody do Szefa Urzędów ds. Cudzoziemców i organów straży granicznej i celnej. Świadczymy pomoc w zakresie przygotowywania odwołań od decyzji zobowiązującej do powrotu.

Uzyskiwanie obywatelstwa polskiego

Nasza kancelaria świadczy dodatkowo pomoc prawną w sprawach o nadanie obywatelstwa polskiego i uznanie za obywatela polskiego.

Uzyskiwanie zgody na nabycie nieruchomości przez cudzoziemca

Posiadamy doświadczenie w zakresie uzyskiwania zgody Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie zezwolenia na nabycie nieruchomości / udziałów przez cudzoziemca.

Kancelaria Adwokacka Krakowscy Adwokaci

W ramach praktyki naszej kancelarii adwokackiej Krakowscy Adwokaci oferujemy wsparcie prawne w sprawach imigracyjnych.

Anna Plebanek-Liro

Adwokat

Jakub Tolasz

Adwokat

Prawo imigracyjne - Kraków

W kancelarii adwokackiej Krakowscy Adwokaci oferujemy pomoc prawną sprawach imigracyjnych. Oferujemy swoje usługi w miastach woj. małopolskiego: Kraków, Tarnów, Nowy Sącz, Oświęcim, Chrzanów, Olkusz, Nowy Targ, Bochnia, Gorlice, Zakopane, Skawina, Wieliczka, Andrychów, Trzebina, Wadowice, Kęty, Myślenice, Libiąż, Brzesko, Limanowa, Rabka-Zdrój, Dąbrowa Tarnowska, Miechów, Brzeszcze, Niepołomice, Krynica-Zdrój, Bukowno, Krzeszowice, Sucha Beskidzka, Chełmek, Stary Sącz, Wolbrom, Mszana Dolna, Tuchów, Sułkowice, Dobczyce, Proszowice, Grybów, Maków Podhalański, Szczawnica, Piwniczna-Zdrój, Jordanów, Muszyna, Biecz, Kalwaria Zebrzydowska, Słomniki, Żabno, Szczucin, Skała, Zator.