Kontakt telefoniczny z kancelarią:

Prawo nieruchomości i reprywatyzacja

Kancelaria prawna posiada bogatą praktykę w sprawach kompleksowej obsługi spraw z zakresu prawa nieruchomości. Opis usług prawnych, jakie świadczymy w zakresie wsparcia procesu budowlanego i ochrony środowiska, mogą Państwo znaleźć w tej części strony.

Prawo nieruchomości Kraków

prawo nieruchomości kraków

Wykonujemy audyty stanu prawnego nieruchomości przed ich nabyciem.

prawo nieruchomości kraków

Przygotowujemy i negocjujemy dokumentację zmierzającą do nabycia lub zbycia nieruchomości.

prawo nieruchomości kraków

Uczestniczymy w negocjacjach zmierzających do pozyskania nieruchomości.

prawo nieruchomości kraków

Zajmujemy się sprawami uregulowania stanu prawnego nieruchomości.

prawo nieruchomości kraków

Prowadzimy sprawy dotyczące zasiedzenia, zniesienia współwłasności, służebności gruntowych, osobistych i przesyłu, ochrony własności i ochrony posiadania.

prawo nieruchomości kraków

Prowadzimy sprawy reprywatyzacyjne związane z odzyskiwaniem nieruchomości lub uzyskiwaniem odszkodowania za utraconą nieruchomość (ew. roszczenie dot. nieruchomości).

Prawo nieruchomości Kraków

Praktyka prawa nieruchomości kancelarii Krakowscy Adwokaci obejmuje wszystkie dziedziny prawa dotyczące gruntów, budynków i lokali. W szczególności zajmujemy się sprawami:
 • uregulowania tytułu prawnego do nieruchomości (w tym poprzez prowadzenie postępowań w przedmiocie zasiedzenia nieruchomości, przeprowadzenie postępowań spadkowych regulujących kwestie własności, postępowania dot. przekształcenia prawa użytkowania wieczystego we własność, wywłaszczenia, zniesienia współwłasności, uzgodnienia treści ksiąg wieczystych ze stanem rzeczywistym).
 • przygotowujemy umowy w obrocie nieruchomościami m.in. przedwstępne, warunkowe, przenoszące i finalne umowy dotyczące wszelkich transakcji na rynku nieruchomości. Oferujemy również prowadzenie badania prawnego nieruchomości przed zakupem nieruchomości (więcej w zakresie prawa umów przeczytasz tutaj).
 • reprezentujemy w sprawach sporów o wydanie nieruchomości, o immisje sąsiedzkie oraz naruszenie posiadania.
 • prowadzimy analizę umów deweloperskich i umów rezerwacyjnych.
 • zajmujemy się sprawami prawa lokatorskiego.
 • reprezentujemy w sprawach dochodzenia roszczeń o zapłatę za bezumowne korzystanie z nieruchomości.
 • prowadzimy obsługę postępowań administracyjnych oraz sądowych w zakresie m.in.: pozwoleń na budowę, warunków zabudowy, decyzji środowiskowych oraz ochrony środowiska.

Sprawy reprywatyzacyjne Kraków

Kancelaria prowadzi również postępowania w tzw. sprawach reprywatyzacyjnych ze szczególnym uwzględnieniem spraw dotyczących:
 • gruntów warszawskich objętych tzw. dekretem Bieruta,
 • mienia zabużańskiego,
 • nieruchomości objętych reformą rolną,
 • postępowań ws. nacjonalizacji lasów,
 • majątków opuszczonych i porzuconych (tzw. mienie poniemieckie),
 • spraw nacjonalizacji przemysłu,
 • reprywatyzacji nieruchomości kościelnych,
 • pozostałych wywłaszczeń,
 • a także innych spraw dotyczących przejęcia nieruchomości przez Skarb Państwa niezależnie od istnienia podstawy prawnej dla tego działania.

Prawo nieruchomości Kraków - stała obsługa prawna

Wsparcie w zakresie obsługi prawnej z zakresu prawa nieruchomości kierujemy zarówno do osób fizycznych, jak i jednostek publicznych oraz podmiotów prywatnych. W szczególności prowadzimy obsługę prawną deweloperów, biur nieruchomości, pośredników nieruchomości, wspólnot mieszkaniowych, administratorów nieruchomości oraz innych jednostek działających w sektorze nieruchomości.

Kancelaria Adwokacka Krakowscy Adwokaci

W ramach praktyki naszej kancelarii adwokackiej Krakowscy Adwokaci oferujemy wsparcie prawne w sprawach dotyczących nieruchomości, w tym reprywatyzacji.

Anna Plebanek-Liro

Adwokat

Jakub Tolasz

Adwokat

Prawo nieruchomości Kraków

W kancelarii adwokackiej Krakowscy Adwokaci oferujemy pomoc prawną w sytuacjach dotyczących nieruchomości. Oferujemy swoje usługi w miastach woj. małopolskiego: Kraków, Tarnów, Nowy Sącz, Oświęcim, Chrzanów, Olkusz, Nowy Targ, Bochnia, Gorlice, Zakopane, Skawina, Wieliczka, Andrychów, Trzebina, Wadowice, Kęty, Myślenice, Libiąż, Brzesko, Limanowa, Rabka-Zdrój, Dąbrowa Tarnowska, Miechów, Brzeszcze, Niepołomice, Krynica-Zdrój, Bukowno, Krzeszowice, Sucha Beskidzka, Chełmek, Stary Sącz, Wolbrom, Mszana Dolna, Tuchów, Sułkowice, Dobczyce, Proszowice, Grybów, Maków Podhalański, Szczawnica, Piwniczna-Zdrój, Jordanów, Muszyna, Biecz, Kalwaria Zebrzydowska, Słomniki, Żabno, Szczucin, Skała, Zator.

Prawo nieruchomości w Polsce cechuje się znacznym stopniem skomplikowania. Złożoność procedur, a także ogromna ilość przepisów prawa, która reguluje rynek, sprawiają, że zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy mogą mieć problem z ich interpretacją. W takich sytuacjach niezbędna staje się pomoc adwokata do spraw nieruchomości. Jest ona nieodzowna w przypadku prowadzenia działalności polegającej na wznoszeniu, zarządzaniu i handlu nieruchomościami.

Przepisy prawne, które dotyczą zagadnień związanych z nieruchomościami, zawarte zostały w różnych aktach prawnych. To m.in.:

 • Kodeks cywilny,
 • ustawa Prawo budowlane,
 • ustawa o gospodarce nieruchomościami,
 • ustawa o własności lokali,
 • ustawa Prawo spółdzielcze,
 • prawo ochrony środowiska,
 • prawo geodezyjne,
 • ustawa o księgach wieczystych i hipotece,
 • prawo podatkowe,
 • ustawa o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego.

Podmioty zajmujące się gospodarowaniem lub inwestycjami na rynku nieruchomości mogą potrzebować pomocy prawnika od nieruchomości. Skuteczne wsparcie prawne, świadczone przez doświadczonych specjalistów, pozwoli uniknąć sporów i długotrwałego postępowania przed organami administracyjnymi.

Dlaczego warto skorzystać z usług adwokata ds. nieruchomości?

Doświadczony prawnik ds. nieruchomości w Krakowie przygotuje wzór umowy, doradzi w zakresie podejmowanej współpracy ze specjalistami, czy dokonywania wpisów w rejestrach ksiąg wieczystych. Pomoc profesjonalisty ułatwi poruszanie się w skomplikowanych przepisach prawnych, a przez to prowadzenie inwestycji, handel nieruchomościami i zarządzanie nimi.

Nasi prawnicy mogą poprowadzić trudne sprawy związane z prawem nieruchomości i udzielą niezbędnych wskazówek w tym zakresie. Podczas kontaktu z Klientami poznajemy każdy problem i rozwiązujemy go w indywidualny sposób. Wsparcie doświadczonego adwokata ds. nieruchomości jest nieodzowne na wszystkich etapach inwestycji. Obrót nieruchomościami to niezwykle skomplikowana procedura, wymagająca znajomości różnych zagadnień prawnych. Specjalista jest w stanie dokonać analizy i identyfikacji ryzyka, które związane jest z daną działalnością. Przygotuje wszelkie pisma, wynegocjuje warunki umowy i pomoże w pozyskaniu środków finansowych. Prawnik może również doradzić, jaka forma organizacyjna przedsiębiorstwa będzie najkorzystniejsza dla planowanego przedsięwzięcia.

Kto może skorzystać z pomocy adwokata ds. nieruchomości?

Naszymi Klientami są:

 • indywidualni inwestorzy,
 • spółki handlowe,
 • deweloperzy,
 • inne podmioty, zajmujące się obrotem lub zarządzaniem nieruchomościami.

Adwokat ds. nieruchomości jest w stanie określić dokładny stan prawny nieruchomości, podpowiedzieć najlepsze rozwiązania, wynegocjować korzystne warunki transakcji. Jego pomoc jest nieodzowna każdemu, kto potrzebuje ustalić zapisy umów najmu, dzierżawy czy sprzedaży lokali, powierzchni biurowych i handlowych, obiektów itp. Dzięki temu można bowiem oszczędzić nie tylko pieniądze, ale również czas i stres wynikający z niewłaściwego interpretowania przepisów prawa.