Kontakt telefoniczny z kancelarią:

Prawo rodzinne Kraków

Nasi klienci mogą liczyć na pomoc w regulacji kwestii rodzinnych. Poniżej znajdują się przykłady spraw i postępowań, których prowadzenia jesteśmy w stanie się podjąć. Kancelaria Krakowscy Adwokaci może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w świadczeniu usług prawnych z tej dziedziny. Jeśli szukasz sprawdzonego adwokata rodzinnego – zgłoś się do nas.

Prawo rodzinne -nasza oferta

prawo rodzinne kraków

Sporządzamy pozwy rozwodowe i inne pisma procesowe w sprawach dotyczących rozwodu, podziału majątku, alimentów czy ustaleniu opieki nad dziećmi.

prawo rodzinne kraków

Reprezentujemy Klientów w procesie rozwodowym przed sądami obu instancji.

prawo rodzinne kraków

Sporządzamy środki odwoławcze od orzeczeń w sprawach rodzinnych i opiekuńczych.

Adwokat rodzinny Kraków - sprawy rozwodowe i unieważnienie małżeństwa

Nasi klienci mogą liczyć na naszą pomoc w regulacji kwestii rodzinnych. Sprawy należące do ogólnie pojętego prawa rodzinnego i opiekuńczego, to między innymi mniej znane ustalenie nieistnienia małżeństwa lub unieważnienia małżeństwa oraz bardziej popularne rozwody i separacje małżeńskie. Prowadzimy postępowania rozwodowe pomagając naszym klientom właściwie zaprezentować ich sytuacje i motywy i przedstawić właściwe dowody na ich poparcie. W przypadku orzekania rozwodu małżonków staramy się o kompleksowe uregulowanie pozostałych kwestii rodzinnych, zwłaszcza dotyczących opieki i kontaktu z wspólnymi małoletnimi dziećmi oraz wysokości świadczeń alimentacyjnych. W miarę możliwości, przed wystąpieniem z powództwem, warto spróbować uregulować jak najwięcej kwestii za pośrednictwem ugody. Dobrze przygotowana i wynegocjowana ugoda zabezpieczy prawa obydwu stron, skróci i zmniejszy koszty procesu oraz oszczędzi stresu zarówno stronom procesu jak i najbliższym. Doradzamy więc naszym klientom w kwestiach zawarcie ugody analizując proponowaną umowę.

Prawo rodzinne Kraków - alimenty

Wśród kwestii rodzinnych znajdują się również roszczenia alimentacyjne. Warto wiedzieć, że o alimenty ubiegać się mogą nie tylko małoletnie dzieci wobec swoich rodziców, ale także małżonkowie wobec siebie nawzajem, a także wstępni wobec zstępnych (np. rodzice od dzieci). Podstawy zasądzenia alimentów są jednak różne w różnych przypadkach. Wysokość alimentów jak i podstawa do ich zasądzenia zależy od stopnia pokrewieństwa lub powinowactwa oraz kondycji majątkowej stron. Co istotne raz wydany wyrok w sprawie alimentów może ulec zmianie. W przypadku zmiany okoliczności można ubiegać się zarówno o zwiększenie świadczenia alimentacyjnego jak i jego obniżenie.

Adwokat rodzinny Kraków - ustalenie/zaprzeczenie ojcostwa lub macierzyństwa

Prawo rodzinne to także sprawy o ustalenie i zaprzeczenie ojcostwa lub macierzyństwa, uznanie ojcostwa czy przysposobienie. Szczególną wrażliwością cechują się zaś kwestie związane z opieką i kontaktem z dziećmi. Władza rodzicielska, jak i prawo do kontaktów rodziców z dziećmi stanowią część prawa rodzinnego, w stosowaniu której należy zachować najwyższą delikatność i empatię, gdyż rodzą one najmocniejsze skutki nie u pełnoletnich stron postępowania a u ich małoletnich dzieci. Pomagamy naszym klientom przejść przez powyższe trudne kwestie związane z najbardziej osobistą gałęzią prawa. Udzielamy im rad związanych z zawarciem ugody lub mediacją jak również reprezentujemy przed sądem. Sporządzamy wnioski i pozwy, a także przygotowujemy inne pisma sądowe. Występujemy przed sądami wszystkich instancji wnosząc w imieniu naszych klientów środki zaskarżenia bądź broniąc korzystnych dla nich rozstrzygnięć sądu I instancji w apelacji.

Kancelaria Adwokacka Krakowscy Adwokaci

W ramach praktyki naszej kancelarii adwokackiej Krakowscy Adwokaci oferujemy wsparcie prawne sprawach dotyczących prawa rodzinnego.

Anna Plebanek-Liro

Adwokat

Jakub Tolasz

Adwokat

Prawo rodzinne Kraków

W kancelarii adwokackiej Krakowscy Adwokaci oferujemy pomoc prawną w sytuacjach dotyczących prawa rodzinnego. Oferujemy swoje usługi w miastach woj. małopolskiego: Kraków, Tarnów, Nowy Sącz, Oświęcim, Chrzanów, Olkusz, Nowy Targ, Bochnia, Gorlice, Zakopane, Skawina, Wieliczka, Andrychów, Trzebina, Wadowice, Kęty, Myślenice, Libiąż, Brzesko, Limanowa, Rabka-Zdrój, Dąbrowa Tarnowska, Miechów, Brzeszcze, Niepołomice, Krynica-Zdrój, Bukowno, Krzeszowice, Sucha Beskidzka, Chełmek, Stary Sącz, Wolbrom, Mszana Dolna, Tuchów, Sułkowice, Dobczyce, Proszowice, Grybów, Maków Podhalański, Szczawnica, Piwniczna-Zdrój, Jordanów, Muszyna, Biecz, Kalwaria Zebrzydowska, Słomniki, Żabno, Szczucin, Skała, Zator.