Kontakt telefoniczny z kancelarią:

Prawo budowlane - Kraków

Praktyka inwestycji budowlanych i ochrony środowiska dedykowana jest zarówno dla deweloperów, inwestorów prywatnych, architektów jak i osób fizycznych. Nasza kancelaria specjalizuje się w prowadzeniu spraw z zakresu prawa budowlanego ze szczególnym uwzględnieniem następujących działań:

Prawo budowlane Kraków

Reprezentujemy Klientów w postępowaniach sądowych i administracyjnych dotyczących zabudowy i zagospodarowania nieruchomości.

Prawo budowlane Kraków

Prowadzimy obsługę prawną związaną z budową budynków o różnym przeznaczeniu.

Prawo budowlane Kraków

Świadczymy usługi prawne związane z uzyskiwaniem zezwoleń środowiskowych i zezwoleń wodnoprawnych.

Prawo budowlane Kraków

Prowadzimy sprawy związane z odpowiedzialnością za szkody w środowisku.

Prawo budowlane Kraków

Zajmujemy się zagadnieniami związanymi z rekultywacją terenów poprzemysłowych i szkód środowiskowych.

Prawo budowlane 2021​

Prawo budowlane to gałąź prawa, w której nieustannie zachodza zmiany. Podstawą podejmowania jakichkolwiek prac budowlanych na terenie Polski jest Prawo budowlane, kształtowane przepisami Ustawy z dnia 7 lipca 1994 roku. W 2020, a także w 2021 roku, prawo to uległo nowelizacji, co sprawiło, że wprowadza istotne zmiany z punktu widzenia inwestorów planujących inwestycje, tych, którzy są już w trakcie budowy, a także tych, którzy część realizacji inwestycji mają już dawno za sobą. Celem większości wprowadzanych zmian jest poprawa i przyspieszenie procesu inwestycyjno-budowlanego. Warto być ze wszelkimi zmianami na bieżąco, aby uniknąć potencjalnych problemów na każdym z wielu etapów inwestycji.

Adwokat prawo budowlane Kraków

W ramach obsługi procesu budowlanego zapewniamy wsparcie prawne:

Prawnik prawo budowlane Kraków – ochrona środowiska

W naszej pracy prowadzimy kompleksową obsługę procesu deweloperskiego w tym m.in. prowadzimy analizę prawnośrodowiskowych aspektów planowanej inwestycji (wpływ na obszary chronione), zajmujemy się uzyskiwaniem decyzji środowiskowych i przygotowujemy odwołania oraz skargi od tych decyzji.

Prowadzimy również obsługę w zakresie spełniania wymogów ochrony środowiska w zakresie gospodarki odpadami, zgłoszenia instalacji, uzyskiwania decyzji o wprowadzaniu gazów lub pyłów do powietrza, wprowadzaniu ścieków do wód lub ziemi, wytwarzaniu odpadów, powodowanie immisji czy powodowaniu hałasu.

Przygotowujemy odwołania od decyzji wymierzających kary za korzystanie ze środowiska lub za nieprawidłowe korzystanie z posiadanych zezwoleń środowiskowych, lub korzystanie ze środowiska bez wymaganego zezwolenia (odwołania od kar administracyjnych i grzywien).

W ramach spraw związanych z prawem budowlanym kancelaria zajmuje się również sporządzaniem opinii prawnych dotyczących obowiązków prawnośrodowiskowych przedsiębiorców.

Kancelaria Adwokacka Krakowscy Adwokaci

W ramach praktyki naszej kancelarii adwokackiej Krakowscy Adwokaci oferujemy wsparcie prawne w sprawach dotyczących prawa budowlanego.

Anna Plebanek-Liro

Adwokat

Jakub Tolasz

Adwokat

Prawo budowlane Kraków

W kancelarii adwokackiej Krakowscy Adwokaci oferujemy pomoc prawną w sytuacjach dotyczących spraw związanych z prawem budowlanym. Oferujemy swoje usługi w miastach woj. małopolskiego: Kraków, Tarnów, Nowy Sącz, Oświęcim, Chrzanów, Olkusz, Nowy Targ, Bochnia, Gorlice, Zakopane, Skawina, Wieliczka, Andrychów, Trzebina, Wadowice, Kęty, Myślenice, Libiąż, Brzesko, Limanowa, Rabka-Zdrój, Dąbrowa Tarnowska, Miechów, Brzeszcze, Niepołomice, Krynica-Zdrój, Bukowno, Krzeszowice, Sucha Beskidzka, Chełmek, Stary Sącz, Wolbrom, Mszana Dolna, Tuchów, Sułkowice, Dobczyce, Proszowice, Grybów, Maków Podhalański, Szczawnica, Piwniczna-Zdrój, Jordanów, Muszyna, Biecz, Kalwaria Zebrzydowska, Słomniki, Żabno, Szczucin, Skała, Zator.