Kontakt telefoniczny z kancelarią:

Sprzedaż nieruchomości przez obcokrajowca

Wielu może zastanawiać, czy cudzoziemiec ma prawo do sprzedaży nieruchomości w Polsce, jak również to, na jakich zasadach się to odbywa, jakie dokumenty należy przygotować i w jaki sposób zrobić to legalnie.

W naszej Kancelarii Adwokackiej Krakowscy Adwokaci pomagamy przy kompletowaniu wszystkich formalności i wyjaśniamy wszystkie niejasne kwestie. Skontaktuj się z nami.

Sprzedaż nieruchomości w Polsce przez nierezydenta

Nierezydenci to osoby, które nie posiadają miejsca zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Zysk wynikający ze sprzedaży nieruchomości w Polsce może zostać tu opodatkowany. Dokładnie jest to określone w art. 13 ust. 1 Konwencji między Rzecząpospolitą Polską a Zjednoczonym Królestwem Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w sprawie unikania podwójnego opodatkowania i zapobiegania uchylaniu się od opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i od zysków majątkowych, podpisanej w Londynie 20 lipca 2006 r. Według ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych w przypadku gdy osoby te nie mją miejsca zamieszkania w Polsce, podlegają tzw. ograniczonemu obowiązkowi podatkowemu. Oznacza to,  że podlegają one obowiązkowi opodatkowania przychodów (dochodów), które osiągnęły w Polsce.

Sprzedaż nieruchomości przez obcokrajowca - najczęściej zadawane pytania

Osoba, która nie jest obywatelem Polski i chce sprzedać nieruchomość na terytorium tego kraju może mieć dużo wątpliwości na temat tego, jakich formalności należy dopilnować i do jakich urzędów się zwrócić. W Kancelarii Adwokackiej Krakowscy Adwokaci służymy pomocą prawną na każdym etapie procesu sprzedaży.

Czy obcokrajowiec może sprzedać nieruchomość w Polsce?

Cudzoziemiec, który posiada nieruchomość w Polsce, może ją sprzedać na takich samych zasadach, co obywatel RP. Bardziej skomplikowany jest proces zakupu nieruchomości przez obcokrajowca oraz uzyskanie zezwolenia na jej nabycie.  Planując zakup nieruchomości należy jednak pamiętać o rozliczeniu się z polskim urzędem skarbowym.

Sprzedaż nieruchomości przez obcokrajowca - co musisz wiedzieć?

Żeby legalnie sprzedać nieruchomość w Polsce i dopilnować wszystkich formalności warto skorzystać z pomocy dobrego adwokata. W Kancelarii Adwokackiej Krakowscy Adwokaci służymy pomocą prawną w kwestii zarówno sprzedaży jak i zakupu nieruchomości przez cudzoziemca w Polsce.

Zbycie przez obcokrajowca nieruchomości w Polsce

Dowiedz się więcej o procesie zakupu nieruchomości w Polsce przez obcokrajowca i uzyskania zezwolenia na nabycie nieruchomości.

Kancelaria Adwokacka Krakowscy Adwokaci Umowa przedwstępna

Nabywanie nieruchomości przez obcokrajowca

Nabywanie nieruchomości przez obcokrajowca w wielu sytuacjach wiąże się z uzyskaniem specjalnego pozwolenia. Dowiedz się, jak je uzyskać i kiedy jest wymagane.

Kancelaria adwokacka Krakowscy Adwokaci - Zakup nieruchomości przez cudzoziemca

Sprzedaż nieruchomości dla obcokrajwoca

Sprzedaż nieruchomości dla obcokrajowca może okazać się skomplikowany i czasochłonny. Zobacz, w jaki sposób się odbywa i co należy przygotować, by był w pełni legalny.

Sprzedaż nieruchomości przez obcokrajowca - Kancelaria Adwokacka Krakowscy Adwokaci

Zapraszamy do naszej kancelarii adwokackiej Krakowscy Adwokaci. Świadczymy profesjonalne usługi prawne w sprawie sprzedaży, zakupu i nabycia nieruchomości przez cudzoziemców. 

Anna Plebanek-Liro

Adwokat

Jakub Tolasz

Adwokat

Sprzedaż nieruchomości przez obcokrajowca

W kancelarii adwokackiej Krakowscy Adwokaci oferujemy pomoc prawną podczas procesu sprzedaży nieruchomości przez cudzoziemców. Współpracujemy z klientami z poniższych miast:

sprzedaż nieruchomości przez obcokrajowca Kraków, Tarnów, Nowy Sącz, Oświęcim, Chrzanów, Olkusz, Nowy Targ, Bochnia, Gorlice, Zakopane, Skawina, Wieliczka, Andrychów, Trzebina, Wadowice, Kęty, Myślenice, Libiąż, Brzesko, Limanowa, Rabka-Zdrój, Dąbrowa Tarnowska, Miechów, Brzeszcze, Niepołomice, Krynica-Zdrój, Bukowno, Krzeszowice, Sucha Beskidzka, Chełmek, Stary Sącz, Wolbrom, Mszana Dolna, Tuchów, Sułkowice, Dobczyce, Proszowice, Grybów, Maków Podhalański, Szczawnica, Piwniczna-Zdrój, Jordanów, Muszyna, Biecz, Kalwaria Zebrzydowska, Słomniki, Żabno, Szczucin, Skała, Zator.