Kontakt telefoniczny z kancelarią:

Sprzedaż nieruchomości dla obcokrajowca

Sprzedaż nieruchomości w Polsce dla obcokrajowca jest możliwa. W niektórych sytuacjach do przeprowadzenia legalnych transakcji niezbędne jest posiadanie przez cudzoziemca zezwolenia na nabycie. Warunki uzyskania go oraz inne kwestie dotyczące zakupu nieruchomości są określone w ustawie z dn. 24 marca 1920 r. o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców. 

Kancelaria Adwokacka Krakowscy Adwokaci to miejsce, w którym pomagamy przy załatwianiu formalności związanych ze sprzedażą ziemi, mieszkania, domu lub innych nieruchomości dla obcokrajowca. Skontaktuj się z nami.

Sprzedaż nieruchomości dla obywatela UE

W Polsce cudzoziemiec może zakupić nieruchomość po spełnieniu kilku warunków. Niekiedy kupno wymaga uzyskania specjalnego zezwolenia na zakup nieruchomości przyznawanego przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, jak również wykazanie źródła pochodzenia środków finansowych i dokumentów dotyczących nabywanej nieruchomości. 

Zgodnie z ustawą cudzoziemiec to osoba fizyczna nieposiadająca obywatelstwa polskiego, osoba prawna, która ma siedzibę za granicą, spółka osób prawnych lub fizycznych nieposiadająca osobowości prawnej, utworzona wg ustawodawstwa państw obcych i mająca siedzibę za granicą bądź osoba prawna i spółka handlowa, która nie posiada osobowości prawnej, ma siedzibę w Polsce oraz pozostaje pod kontrolą bezpośrednią lub pośrednią osób bądź spółek wcześniej wymienionych.

Kancelaria adwokacka Krakowscy Adwokaci - Zakup nieruchomości przez cudzoziemca
Zakup nieruchomości przez cudzoziemca - Kancelaria adwokacka Krakowscy Adwokaci

Sprzedaż nieruchomości dla cudzoziemców spoza UE

Nabywanie nieruchomości (grunty, lokal mieszkalny i inne) przez cudzoziemców spoza UE jest możliwe na warunkach takich, jak w przypadku obywatelów Unii Europejskiej. W niektórych przypadkach można nabyć nieruchomość bez zezwolenia, po spełnieniu dodatkowych warunków, jak np. trwająca 7 lat dzierżawa nieruchomości.

Sprzedaż nieruchomości dla obcokrajowca jest tą samą transakcją, co zakup nieruchomości przez cudzoziemca.

Sprzedaż nieruchomości dla cudzoziemca - zezwolenie

Zezwolenie na zakup nieruchomości przez cudzoziemca może być wydany przez MSWiA tylko pod warunkiem, gdy nabycie nie oznacza zagrożenia obronności lub porządku publicznego, a cudzoziemiec wykaże swój związek z Polską. Przez związki z Polską rozumie się polskie pochodzenie, małżeństwo z Polką lub Polakiem, wykonywanie w RP działalności gospodarczej, posiadanie zezwolenia na pobyt stały lub rezydenta długoterminowego bądź posiadanie zezwolenia na pobyt czasowy (bez zezwoleń nadzwyczajnych).

Sprzedaż nieruchomości dla obcokrajowca

Dowiedz się więcej o procesie sprzedaży nieruchomości w Polsce dla obcokrajowca i uzyskania zezwolenia na nabycie nieruchomości.

Kancelaria Adwokacka Krakowscy Adwokaci Umowa przedwstępna

Nabywanie nieruchomości przez obcokrajowca

Nabywanie nieruchomości przez obcokrajowca w wielu sytuacjach wiąże się z uzyskaniem specjalnego zezwolenia. Dowiedz się, jak je uzyskać i kiedy jest wymagane.

Sprzedaż nieruchomości przez obcokrajowca

Sprzedaż nieruchomości przez cudzoziemca to proces, który wymaga przygotowania odpowiednich dokumentów i rozliczenia się w konkretnych urzędach.

Sprzedaż nieruchomości dla obcokrajowca - Kancelaria Adwokacka Krakowscy Adwokaci

Kancelaria Adwokacka Krakowscy Adwokaci to miejsce, gdzie świadczona jest profesjonalna obsługa prawna w zakresie sprzedaży nieruchomości dla cudzoziemca. Pomagamy przygotować wniosek i niezbędne załączniki, wyjaśniamy niejasne kwestie i przeprowadzamy przez proces uzyskiwania zezwolenia.

Anna Plebanek-Liro

Adwokat

Jakub Tolasz

Adwokat

Sprzedaż nieruchomości dla cudzoziemca

W kancelarii adwokackiej Krakowscy Adwokaci profesjonalnie świadczymy pomoc prawną podczas procesu sprzedaży nieruchomości dla obcokrajowców. Oferujemy swoje usługi w miastach:

sprzedaż nieruchomości dla cudzoziemca Kraków, Tarnów, Nowy Sącz, Oświęcim, Chrzanów, Olkusz, Nowy Targ, Bochnia, Gorlice, Zakopane, Skawina, Wieliczka, Andrychów, Trzebina, Wadowice, Kęty, Myślenice, Libiąż, Brzesko, Limanowa, Rabka-Zdrój, Dąbrowa Tarnowska, Miechów, Brzeszcze, Niepołomice, Krynica-Zdrój, Bukowno, Krzeszowice, Sucha Beskidzka, Chełmek, Stary Sącz, Wolbrom, Mszana Dolna, Tuchów, Sułkowice, Dobczyce, Proszowice, Grybów, Maków Podhalański, Szczawnica, Piwniczna-Zdrój, Jordanów, Muszyna, Biecz, Kalwaria Zebrzydowska, Słomniki, Żabno, Szczucin, Skała, Zator.